jump to navigation

Żal cz.2 Styczeń 17, 2008

Posted by matiking in Ogólna.
trackback

Życie toczy sie dalej. Każdego dnia obserwujemy to, co się wokół nas dzieje, jedni decydują się to komentować i otwarcie o tym mówić, inni wolą to przemilczeć nie ujawniając swojego zdania. Ja należę do tych pierwszych…

Żal część 2

Żal mi:
 • Drogowców, których zima zaskakuje zawsze. Nie ważne, czy się opóźnia, czy jest przedwczesna, sroga, łagodna, czy trwa krótko, czy długo i nieważne jakim sprzętem dysponują, czy popegerowskim, czy unijnym. Za każdym razem są identycznie zaskoczeni i oczywiście nigdy nie nadążają z usuwaniem skutków zimy, albo działają za późno, kiedy już zdarzyło się wiele wypadków i stłuczek.
 • Dziecka z mojej szkoły, jest on przykładem znawcy komputerowego, posiadającego wiedzę bliska zeru. Stojąc w sklepie komputerowym nie pytany o zdanie wtracil sie z porada mojemu koledze, który zamawiał świetną kartę graficzne Geforce 8600Gt sonic+. Stwierdził, ze „do gier minimum 8800gt” Żal w pełnym tego słowa znaczeniu. Wytłumaczenie proste: jeżeli to minimum, to jakie jest maksimum skoro 8800 to obecnie najwyższy model? Koleś przeczytał jeden numer PC format i popisuje sie swoja żenująca wiedzą będąc jednocześnie aroganckim szczylem.
 • Kobiety sprzedającej znicze przy cmentarzu, która nocuje w busie, a o 4 rano już rozkłada stół ze zniczami. Kończy o 22. Jednym słowem, spędza cały czas sprzedając znicze, w święta kościele i narodowe oraz w dni powszednie. W upał, deszcz, śnieg, grad i mróz. Żal mi jej ponieważ zestarzała się sprzedając znicze, a pogoń za nędznym groszem jest dla niej ważniejsza niż godność, rodzina i własne zdrowie.
 • Kumpla z drużyny, którego żenujące umiejętności siatkarskie są odwrotnie proporcjonalne do paniki jaką „sieje” na boisku podczas gry. Żal mi go, bo najwięcej mówi, daje najwięcej wskazówek i najwięcej wszystkich opierdala, zwracając uwagę na błędy, które on sam najczęściej popełnia, na dodatek jest cwaniakiem i nie ma krzty szacunku dla starszych od siebie, bo jest masterem choć nie przeszedł jeszcze nawet mutacji i brzmi jak flet. Choć jest kapitanem (śmiech), to nie zagrzewa kolegów do walki, nie przybije piątki, lecz gra na flecie piszcząc o błędach, które sam popełnia. Często zaczyna piszczeć jeszcze przed wejściem na boisko, „siejąc” panikę swoim szczeniackim zachowaniem.
 • Ludzi, którzy idąc wyrzucić śmieci, są na tyle bezmyślni, że pakują worki do pierwszego otworu w kontenerze, który jest już tak zapakowany, że nie domyka się klapa, podczas gdy pozostałe są puste. Żal mi również tych, którzy kładą śmieci obok pustego kontenera.
 • Ludzi, którzy nie zdają egzaminu na prawo jazdy 4 i więcej razy. Szczególnie mi ich żal, gdy nie zdają po 3,4 razy popełniając te same wręcz identyczne błędy, które są na dodatek śmieszne i żenujące. Tylko jedno słowo nasuwa się na myśl, gdy za ósmym podejściem nie zdają, „bo zapomnieli włączyć kierunkowskazu”, a na naukę i dodatkowe egzaminy wydali pieniądze, za które mogliby już kupić średniej klasy samochód.
 • Ludzi, którzy są cwani tylko w towarzystwie kumpli, bądź koleżanek i tylko wtedy są zdolni do powiedzenia czegoś, czego normalnie nie powiedzieliby lub zademonstrowania umiejętności, którymi nie dysponują. Wręcz przeciwnie, są lamusami, ale chęć popisania się i bycia „lepszym” (śmiech) jest silniejsza. Sytuacje, w których próbują coś zademonstrować są strasznie żenujące.
 • Niektórych opisów gg i ich autorów(lub nie), któż z nas tego nie zna? Głupie wierszyki, składanki, debilne opisy graficzne na pół listy, złote myśli i sentencje z najbardziej wyszukanych ksiąg filozoficznych. Bardziej jednak martwi fakt, iż większość tych opisów pochodzi z ogólnie dostępnych zbiorów, a dzieci neo zamieszczając je, przypisują ich autorstwo sobie. Nie zastanawiają się dłużej nad znaczeniem swojego opisu, mają go bo jest fajny…
 • Sąsiadki, która jest podręcznikowym przykładem najgorszej z możliwych typów „babek”. Nie dość, że wygląda jak śmierć, to jeszcze straszy tym wyglądem innych spoglądając na ludzi przez uchylone drzwi od domu, bądź 12h na dobę przez okno. Zaczepia wszystkich przechodniów, siedząc całymi dniami na ławce, obgaduje ich i przekazuje wszystkie plotki, które usłyszała od innych, przeczytała w gazecie, albo usłyszała w tv. W lecie, gdy jest 35 stopni i co niektórym denaturuje się białko w mózgu, ona siedzi w palcie, kamaszach i chustce na łbie, a jej córka, która ma chód jak żaba i dupę jak burta od naczepy donosi jej żarcie z biedronki, a właściwie dowozi na specjalnym wózku ręcznym i jest tak lamowata, że wciąga go również po schodach nie próbując nawet podnieść (obciążenie rzędu 3kg). Podaje się za katoliczkę, a nie wpuszcza księdza po kolędzie (udaje, że jej nie ma), ma już „bliżej niż dalej”, ale oszczędza na telefonie dzwoniąc z automatu. Chce „nawalić kulasów” ludziom, którzy zmasakrowaliby ją gołymi rękoma.
 • Serwisu Żal.pl i 95% jego użytkowników, wydawałoby się, że ten serwis to jedyna nadzieja dla tych, którzy postrzegają to, co dzieje się dookoła tak jak to wygląda naprawdę, a jednak nie. Wypisane tam żale to kpina. Żal, że ktoś „wlazł w gówno” jest żałosny. Ci ludzie nie rozumieją znaczenia słowa żal i piszą po to, aby nabić sobie postów, a nie ukazać obraz przykrej rzeczywistości. Tak więc serwis ten zdziadział i nadaje się dla dzieci neo.
 • Sprzedawcy w jednym ze sklepów komputerowych, ponieważ jest tak wolno myślący, że zakup zwykłej płyty CD, czy baterii wiąże się z upływem 10-15 minut. Często nie dociera do niego co się mówi, a jeśli już dotrze, to musi upłynąć kolejne 3-4 minuty, aby to zrozumiał i wykonał jakąś czynność. Jakby tego było mało, w sklepie panuje taki bałagan, że osoby stoją „gęsiego” jedna za drugą i jeśli pierwsza chce opuścić sklep muszą wyjść wszystkie. Facet miewa także tendencje do wpajania bzdur.
 • Stażysty z sekretariatu mojego LO. Nie możliwe? A jednak… Wydawałoby się, że człowiek w jego wieku ma szacunek dla innych i potrafi się odpowiednio zachować, wykonując odpowiedzialną pracę. Fakty są jednak inne. Koleś ten zgrywał największego cwaniaka na forum Grono.net komentując sytuację w LO. Wykorzystywał dostęp do odpowiednich dokumentów przez co mógł publicznie podawać informacje dotyczące wewnętrznych spraw organizacyjnych szkoły, ocen uczniów i wiele innych. To skandal, że pomimo, iż zachowanie takie jest niedozwolone on dobrze się przy tym bawił, publicznie wyśmiewając oceny, zachowanie uczniów i personelu oraz pewne problemy wewnętrzne szkoły. Został jednak złapany w sposób banalny i wyszedł na kompletnego idiotę (śmiech). Żal. Zachowanie przed „złapaniem” niezwykle żałosne, ale po – jeszcze bardziej. Wypieranie się rzeczy oczywistych, udawanie niewiniątka i struganie głupa z siebie „ktoś się pode mnie podszył!”. Nie wiem jaka jest teraz opinia innych na jego temat, ale moja jest jedna, jaka – wiadomo.
 • „Szczygła”, jest to krewny mojego kumpla, lecz mimo to bardzo mi go żal. Niestety, jest jednym z przykładów małoletnich cwaniaków/gangsterów, którzy jeszcze nie przeszli mutacji, a już kreują z siebie osoby znające życie. Jest wieśniakiem, co tu dużo mówić, takiego wyglądu powstydziłby się nie jeden bezdomny. Żal wzmaga jeszcze fakt, że jest on synem jednej z szanowanych nauczycielek i z pewnością nie dostarcza jej powodów do dumy paląc, pijąc i uprawiając gangsterkę.
 • Telezakupów, wszelkiego rodzaju. Działalności typu: Telezakupy Mango, TV Market czy inne gówna to kompletna żenada i kompromitacja dla ludzi, którzy wciąż starają się je prowadzić. Nie wiem już co powiedzieć, gdy widzę kolejny uniwersalny, wszystkomający produkt oferowany przez te firmy, szczególnie żałosne są nazwy tych produktów np. siekacz do mięsa (równie dobrze można wymyślić produkt i nazwać go „długopis do pisania”). Gdy widzę kolejny, powtarzający się produkt, w którym jedynie nazwa uległa zmianie (np. AB Gymnic -> Batterfly ABS) i te same osoby, starające się wpoić ludziom kolejne brednie (będąc przy tym żenująco słabymi aktorami) oraz gdy słyszę te same zachęcające formułki, wypowiadane z identycznym entuzjazmem przez te same osoby, to żal mi ich, żal!
 • „Tirowca” z Krasnegostawu. Jest to niewątpliwe najlepszy przykład człowieka, którego pomimo odpowiedniego wieku – głupota nie zna granic. Człowiek ten jeździ po mieście i jego obrzeżach dużym rowerem z „naczepą” jeśli można to tak nazwać, ktoś po prostu zespawał mu wózek rowerowy. Myśli ze kieruje tirem, zmienia w powietrzu biegi, „syczy” przy hamowaniu, ma breloczki i proporczyki jak na szybie w autobusie. Trąbi jak tir, a nawet symuluje skomplikowane manewry z naczepą, takie jak wjazd do bocznej uliczki, najeżdżając przy tym oczywiście na krawężnik. Twierdzi, ze wozi buraki do cukrowni podczas kampanii, złom, piach na budowy i tym podobne wyimaginowane przez siebie rzeczy. Zdarzyło sie także, że w środku nocy podczas zimy obudził mieszkańca wsi twierdząc, że wpadł tirem do rowu i trzeba go wyciągnąć, więc facet wyjechał traktorem z łańcuchami i jakież było jego zdziwienie, gdy zamiast tira dostrzegł leżącego w rowie grata z wózkiem. Człowiek ten definitywnie ma nierówno pod sufitem, jednak jest to (raczej) nieszkodliwy wariat, pomijając fakt, że w ruchu drogowym jest zawalidrogą i może powodować zagrożenie.
 • Użytkowników fotki.pl, nie wszystkich, ale z pewnością 90%. Nie mam słów, aby opisać ich (nie wszystkich) głupotę. Największy żal czuję, gdy zobaczę jak człowiek 20,21-letni ma konto na fotce i wystawia zdjęcia do oceny, to już absurd godny pogardy. 70% użytkowników zakłada konto, bo ich kolega/koleżanka je posiada. Wystawiają do oceny zdjęcia, lecz w jakim celu? skoro i tak komentują je w większości ich znajomi, których widzą na co dzień, nie mogę powiedzieć im, co myślą o ich wyglądzie? Zakładają konto, dodają krótkie (często bezsensowne) info oraz 1,2 zdjęcia, na których próbują upozorować inną osobę niż są w rzeczywistości np. gangstera, pakera, modelkę, hiphopowca itp. Większość nie zdaje sobie sprawy z tego, że admini fotki.pl zarabiają grube pieniądze na ich głupocie. Żal mi ich ponieważ chcą mieć swoje 5min w internecie, ale czynią to w taki sposób, że zamiast zdobyć uznanie, szacunek i sławę robić z siebie idiotów w oczach poważnych i rozsądnych ludzi. Wszyscy mówią o tolerancji, a oceniają sobie gęby za pośrednictwem internetu. Żal.
 • Użytkowników Internet Explorera, ponieważ 80% z nich myśli, że jest to jedyna przeglądarka świata i jest najlepsza, dobrze im z nią i nigdy ich nie zawiodła. Rzeczywistość jest jednak inna. Mimo, iż Microsoft oferuje b.dobre produkty to IE jest ich piętą Achillesową. Jest to przeglądarka zawierająca setki (dokładnie nie wiadomo, bo jeszcze nikomu nie udało się policzyć wszystkich) luk, błędów, niedogodności, brzydko wygląda, ma mało pluginów, jest słabo konfigurowalna, bardzo rzadko lub wcale nie jest łatana i ulepszana, naraża jej użytkowników na niebezpieczeństwo, jest przyczyną 95% zamuleń komputera, nie ma wsparcia dla CSS, nie wspiera najnowszych technologii przez co jest zakałą webmasterów, których rzesze spędzają przy projektach dodatkowe kilkadziesiąt godzin, aby użytkownicy IE mogli oglądać strony w miarę normalnie. Podsumowując – jedno wielkie gówno, nie pozostaje nic innego, jak tylko zajrzeć na browsehappy.pl i zacząć czerpać prawdziwą przyjemność z używania internetu.
 • „Wieśka z PKS’u” oczywiście z Krasnegostawu. Jest to odmiana wspomnianego wcześniej tirowca, on jednak nie jeździ tirem, ale również robi z siebie kretyna i prezentuje sobą dużo niższy poziom intelektualny. Biedny człowiek, jednak nawet taki ktoś jak on potrafi z własnych środków zmienić swój wizerunek w oczach innych. Do jego najgłupszych zagrań świadczących o jego niesłychanej durnocie (facet jest po 50) należą m.in. paradowanie po mieście w hełmie legionów/husarii?, kierowanie ruchem drogowym podczas drogi krzyżowej (był ubrany w niebieską koszulę i miał wycięty z papieru „lizak”, no cóż, myślał, że to wystarczy…), rozmawianie przez komórkę, na którą nikt nie dzwoni (aby zaznaczyć, że ma telefon, pomijając fakt, iż na początku posiadał zwykłą zabawkę na melodyjkę z kiosku), zamawianie obiadów dla kilku osób, których w rzeczywistości nigdy nie zamówił, rzucanie cegłami w małolatów na osiedlu, paradowanie przez całe miasto z flaszką pod pachą do kilku razy w tygodniu (zwykła butelka zawinięta w papier), kreowanie z siebie przywódcy mafii czy szefa gangu posiadającego niezliczone znajomości i możliwości. Tak, to przykre ale woli wydać pieniądze na papierosy, wódkę, piwo i tanie wino zamiast zainwestować w nowe spodnie i mydło oraz umyć okna w domu, które są zabrudzone w jajku odkąd zostały obrzucane przez małolatów kilka lat temu (test na to, czy trzyma porządek).
 • Wszystkich odpowiedzialnych za organizację studniówki 2008 w moim LO, musiał bym długo wymieniać, aby ukazać swój głęboki żal, więc ograniczę się zaledwie do kilku rzeczy. Organizacja jest niewątpliwe najtragiczniejsza od kilku lat (stwierdzone na podstawie obserwacji i opinii innych), duże koszty, tragiczne zgranie komitetów studniówkowych (zarówno uczniowskich jak i rodzicielskich), żałosna dekoratorka, która mimo iż wzięła 5000zł za wykonanie dekoracji, to my ją robiliśmy (ona dostarczyła tylko miernej jakości materiałów), bardzo odpowiedzialnych uczniów, którzy okazali się nieodpowiedzialni oraz jednej z organizatorek i pewnej bliskiej jej osoby, których decyzje okazały się tragiczne w skutkach.
Reklamy

Komentarze»

1. dejave - Luty 12, 2008

Wow!!! ale masz opinie o innych….az mnie zatkało. Po częsci sie zgadzam,ale ja osobiście nic do pana Wiesia z PKS-u nie mam, jest jaki jest, nie ma moze na to wiekszego wpływu<podobnie jak Tirowiec.

2. ~karol - Wrzesień 1, 2008

wlasnie wszedłem na twoja strone zeby zobaczyc co sie tu dzieje i przypadkiem zobaczylem zal 2:) musialm go jeszcze raz przeczytac i est w nim jeden brak. jesli chodzi o szczygła to on jest teraz dj lol . popraw to bo to wazna kwestia jesli chodzi o jego zycie. pzdr.

3. Bartosz - Październik 27, 2008

Jak wogle mozna uwazac ze ludzie chorzy umyslowo są żalośni?! zastanow się kretynie….to ze facet ma nierowno pod sufitem to nie znaczy ze mozna sie z niego smiac bo to jedynie tragedia ludzka…czlowiek jest chory i potrzebuje pomocy a nie wysmiewania sie z niego…

4. matiking - Listopad 9, 2008

Problem polega na tym, że Ci ludzie (Tirowiec i Wiesiek) nie są chorzy psychicznie. Tirowiec udaje, że jeździ tirem bo najwyraźniej jest to jego niespełnione marzenie. Pan Wiesiek miał już dziesiątki okazji do tego, aby się wybić – wszystkie zaprzepaścił. Jakby tego było mało, mówisz: „to nie znaczy ze mozna sie z niego smiac” – ten wpis ma tytuł „Żal”, a nie śmiech. Wygląda na to, że słowa żal i śmiech są dla Ciebie równoznaczne pod względem znaczeniowym. Przedstawione tu problemy mają skłonić do przemyśleń na temat społeczeństwa, a nie wyśmiewać się. Gdyby były jakiekolwiek wątpliwości co do znaczenia słowa „żal” odsyłam do Wikipedii.

5. cigarette smoke - Luty 22, 2013

This design is incredible! You most certainly know how to keep a reader amused.
Between your wit and your videos, I was almost moved to start my own blog (well, almost.
..HaHa!) Excellent job. I really loved what you had to say, and more than
that, how you presented it. Too cool!

6. African Mango Dr Oz - Kwiecień 17, 2013

It’s very trouble-free to find out any matter on net as compared to textbooks, as I found this post at this website.

7. Kelvin - Kwiecień 20, 2013

I quite like reading an article that will make people think.
Also, thank you for allowing me to comment!

8. raspberryketones100.com - Kwiecień 23, 2013

Hi there to every one, because I am really eager of
reading this webpage’s post to be updated daily. It contains pleasant information.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: